[ Do góry ]              USG              Poradnia Stomatologiczna             Ortodoncja             Kontakt            
Szukaj

Lek-Med   
tel. 22 665 08 08

Lek-Med Filia Nr 1
tel. 22 665 02 02


Lek-Med Filia Nr 2
tel. 22 664 64 38

NFZ Infolinia
tel. 800-392-976 godz. 8-16 

 
info@lek-med.waw.pl
zapraszamy do skorzystania z
formularza kontaktowego

Zarejestruj się, aby otrzymywać bezplatnie elektroniczny newsletter. Za jego pośrednictwem informujemy o aktualnościach zwiazanych z naszą lecznicą.
Aktualności

PROMOCJA

PAKIET OSTEOPOROZY

(badanie densytometryczne + wizyta lekarska)

W CENIE 150 ZŁ.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

tel. 22 665 02 02

Ortodoncja


Leczenie ortodontyczne polega na poprawie nieprawidłowości ustawienia zębów i szczęk, które mogą powodować problemy estetyczne i funkcjonalne. Celem wszystkich zabiegów jest uzyskanie po zakończeniu leczenia prawidłowych, dobrze do siebie pasujących łuków zębowych. Taki wynik leczenia daje podstawę harmonii twarzy, prawidłową czynność żucia, dobre samopoczucie, a przez to również przyczynia się do sukcesu w życiu i w pracy.
   
W naszej klinice leczenie wad zgryzu prowadzimy za pomocą aparatów stałych i zdejmowanych. Aparat zdejmowany pacjent może sam wyjąć z jamy ustnej. Te typy aparatów służą do leczenia niewielkich wad zgryzu lub są stosowane przed leczeniem złożonych wad przed założeniem aparatu stałego, przeważnie w wieku dziecięcym. Aparaty zdejmowane stosuje się także po leczeniu aparatem stałym jako aparaty pasywne, do utrzymania uzyskanego wyniku leczenia.
Jednakże większość wad leczymy aparatami stałymi, czyli naklejamy na zęby zamki lub pierścienie. Druty używane w trakcie leczenia nadają idealny kształt łukowi zębowemu oraz służą do przemieszczania zębów do ich idealnej pozycji. Całodobowe noszenie aparatu pozwala osiągnąć dobre wyniki, także w leczeniu rozległych wad zgryzu. U niektórych pacjentów konieczne są niekiedy dodatkowe aparaty, jak wyciąg zewnątrzustny, wyciągi międzyszczękowe czy implanty kotwiczące.   

Często w czasie leczenia współpracujemy z lekarzami innych specjalności np. z periodontologiem przy problemach z dziąsłami, z implantologiem i protetykiem przy brakach zębowych, z lekarzem stomatologiem przy nadbudowie zbyt wąskich zębów, a w przypadku dużych anomalii szczękowych z chirurgiem szczękowym, gdy planujemy leczenie ortodontyczno-chirurgiczne. Wszystkie te konsultacje staramy się tak koordynować, aby estetyczny wynik leczenia był jak najlepszy.

W zakresie ortodoncji nasza lecznica współpracuje z Kliniką Ortodoncji w Olomouc w Czechach. Naszym konsultantem jest doc. MUDr. Miloš Špidlen, Ph.D.


ul. Synów Pułku 9, 01-354 Warszawa Bemowo